29 Haziran 2020 Pazartesi

29 Haziran; Buradayım, Stop!

Yorgunum değerli okur. Haftasonu bahçedeydik yine. Çağan'ın peşinde koşturdum. Minik bir civciv resmen, her delikten geçiyor. Muhakkak takip etmeli. Dün en son leğene ılık su koydum ve bıraktım oynasın. Çünkü her çocuk leğende oynamalı :)

Henri Matisse

Çokça sanat müziği dinledim. Biraz bahsetmiştim size, eski romanıma geri dönüyorum. Ama bu geri dönüş birden olmuyor maalesef. Keşke parmaklarımızı şıklatsak ve o atmosferin içine girebilseydik. Biraz sihir ne güzel olurdu! Ama maalesef gerçek hayatta sihir yok. Emekle oluşturacaksın o atmosferi. Ben de kıyıdan köşeden giriyorum böyle. Şarkılar dinlemek bana iyi geliyor. Kendimi o zamana ışınlayabiliyorum. Tabii ki bu mecaz :)))

Fotoğraflarını çekmedim ama kekiklerim büyümüş, boylanmış. Gelip gidip seviyorum. Karpuzlar meyveye durmuş, keza domatesler ve salatalıklar da. Lavantalarım da çiçekleniyorlar. Doğa iyi geliyor.

Aaa, güzel haber, Üvey Kardeş bitti. Uzun bir yoldu, biraz yordu ama iyi ki okudum dediğim bir kitap oldu. 

IKEA'ya gitmem gerek. Kitaplığıma raf almalıyım, duvar için de raf gerekli. Gitsem olmuyor, gitmesem olmaz yani.

Bölük pörçük oldu kusuruma bakmayın, derli toplu yazılarda görüşmek üzere :) (Şu an geldi aklıma, Temmuzda yine her güne bir yazı yazsam mı acaba? Nasıl iyi geliyordu bana!)

8 yorum:

 1. Bizde okurken keyif alıyorduk :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman ben niyetleneyim temmuzda her gün yazmaya :))) çok teşekkür ederiiim <3

   Sil
 2. Bence gayet akıcı bir durum değerlendirmesi olmuş. Kaldı ki bence ileride en çok sizin hoşunuza gidecek bu yazdıklarınızı okumak. İnsan önceden yazdıklarını okuyunca farklı hissediyor, güzel oluyor iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarını okumak. Şahsen ben de yazılarınızı okumayı seviyorum. O yüzden zaman ayırabilirseniz bence çok güzel olur temmuz için de her güne bir yazı :) Leğen olayı da artık gelenek gibi bir şey oldu sanırım :) Ve insanın emeklerinin karşılığını alması güzel bir his. Dilerim bitkileriniz daha da büyür ve çoğalır :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Sevgili İlkay, beni gerçekten duygulandırdın <3 eskilere dönüp baktığımda her daim daha güzel yazdığımı düşünürüm ben de, nedense şu an geçmişteki kadar iyi olmadığımı düşünüyorum ama bu durum kendimi fazla yargılamamdan da kaynaklanıyor olabilir sanırım :)

   Sil
 3. O leğen oyunları bizde de var, bence de suyla oynamak hatta oyuncakları yüzdürürken leğenin içine girivermek falan candır :) IKEA'dan online sipariş verip kapıdan yüklemek oluyor mu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En son Çağan'daa komple üst baş toptan girdi leğene, bir yanda plastik balıklar, diğer yanda Çağan :) ne yapalım çocuk yüzmek istemiş yani :))) IKEA'ya gittim, tarihimin en kısa turuydu ama almam gerekenlerin hepsini aldım. Aklımda planlar var bakalım bakalım, başarabilirsem fotoğraflarım :))

   Sil
 4. Haziran, yazmak adına verimli bir ay oldu benim için de:) Günlük tarzı yazılar hoşuma gidiyor. Elbette, bu tür yazılarda duygu ve düşüncelere yer verilmesi daha etkileyici oluyor. O gün yaptıklarının yanı sıra hangi ruh halinde olduğunu yansıtmak güzel:)

  YanıtlayınSil
 5. hıhım yaz tabii her gün :)

  YanıtlayınSil

10 Temmuz; Bir Kitap: Ah Mana Mu, Handan Gökçek

Değerli okur, sanırım bir süre evvel yitirdiğim okuma hızıma geri kavuştum. Duyan da son sürat okuduğumu zannedecek gerçi :) Bir haftada bir...